Promocje w kantorach internetowych

Mówiąc o wymianie walut online, należy wspomnieć o promocjach i ofertach specjalnych. Konkurencja stale rośnie, więc kantory online dbają o to, aby klienci chcieli z nich cały czas korzystać.

Korzystaj z promocji racjonalnie

Kantor, który oferuje promocję jest z reguły większy i może sobie na nią pozwolić. Dlaczego więc z niej nie skorzystać, ale w sposób przemyślany? Może się bowiem zdarzyć, iż klient, który wybierze kantor z promocją, nieświadomie wybierze droższą platformę. W takim wypadku nie jesteśmy na pozycji przegranej, możemy przecież kolejny raz skorzystać z innej promocji albo wybrać kantor tańszy bez promocji. Co nie oznacza, że promocja i dobra oferta po jej ustaniu może iść w parze. Do tego należy zauważyć, iż to co zyskaliśmy wcześniej na promocji jest już nasze. 

Czemu promocja na walutach nie trwa wiecznie?

Często klienci narzekają, iż w kantorze jest drożej po okresie promocyjnym albo kantor pobiera wyższą prowizje za wymianę walut lub korzystanie z jego dodatkowych usług jest płatne. Na szczęśćie dzięki porównywarkom takim jak kantorlista.pl widzimy wszystkie ukryte koszty od razu i jesteśmy w 100% świadomi, ile musimy zapłacić za walutę. Do tego z kantorlistą wykorzystujesz wszystkie oferty specjalne. Pełną listę promocji znajdziesz tutaj.

W biznesie nie ma nic za darmo

Prawda jest okrutna, ale promocja, która daje coś zupełnie za darmo po prostu nie istnieje, gdyż czynnik darmowy jest zawsze wkalkulowany w przyszłe zyski dla platformy. Jednak promocje są i klienci je lubią. Korzystanie z nich nie jest więc wcale takie złe.

Najpopularniejsze promocje walutowe są widoczne na naszej stronie głównej. Dobrymi przykładami promocji dotyczącymi wymiany walut są: 

  • platformy społecznościowe obniżają prowizję od transakcji (z reguły wynosi ona 0,2%, w promocji może wynieść ona nawet 0,02%),
  • otrzymujemy kursy walut bez spreadu (nie ma różnicy między kwotą kupna i sprzedaży),
  • zbieramy punkty lojalnościowe, dzięki którym możemy liczyć na mniejszą prowizję,

Ciężko jet samodzielnie znaleźć w sieci wszystkie promocje

Gdybyśmy nawet chcieli je wszystkie odszukać, to jest to bardzo czasochłonne. Dlatego lepiej jest po prostu skorzystać z kantorlisty. Korzystając z kantorlisty, mamy wszystkie informacje podane na tacy.

W skrajnym przypadku na promocjach można zarobić

Wyobraźmy sobie sytuację, że w jednym z kantorów znalezionych dzięki kantorliście otrzymujemy tak atrakcyjny kurs euro, że opłaca się je kupić, a następnie sprzedać w innym kantorze.

Jest to możliwe, ale trzeba monitorować rynek walutowy cały czas i wykonać transakcję przeciwstawną niemal natychmiastowo. Nigdy nie możesz więc mieć pewności, że przez tą chwilę, zanim zakupisz i sprzedasz walutę kurs nie zmieni się tak, że jednak poniesiesz stratę. Co więcej, trzeba skorzysać z naprawdę dobrej promocji, przy której kantor musi dopłacać do kursu, po którym sam kupuje walutę lub przy wymianie społecznościowej bez prowizji. Twój zysk jest oczywiście uzależniony od wielkości inwestycji. Dlatego też należy jeszcze uwzględnić fakt, że promocje mogą być ograniczone kwotowo. Stąd spekulacja na walutach w taki sposób jest możliwa ale raczej hipotetycznie. Jednak dla chcącego i sprytnego Polaka nie ma nic trudnego.