Dla kogo jest KantorLista?

Kantorlista jest dla wszystkich, którzy chcą wymienić walutę naprawdę tanio. Obsługa jest bardzo prosta, dlatego z naszym portalem powinien poradzić sobie każdy. Wystarczy, że wejdziesz na kantorlista.pl, wybierzesz walutę i wpiszesz kwotę. System pokaże ci wtedy, w którym kantorze dokonasz najtańszej wymiany.

Wystarczy dosłownie kilka sekund, aby znaleźć e-kantor oferujący najtańsze kursy dolara, euro, franka czy funta.

frankowiczeFrankowicze i inne osoby posiadające kredyt walutowy

Do niedawna z usług kantorów online korzystały przede wszystkim osoby posiadające kredyty w obcych walutach, np. w euro lub we franku szwajcarskim. Działo się tak, ponieważ osoby, które zaciągnęły bardzo duże kredyty walutowe na zakup nieruchomości, spostrzegły iż spłacając kredyt walutą zakupioną w e-kantorze mogą zaoszczędzić tysiące złotych. Była to bardzo duża grupa, dzięki której tak naprawdę e-kantory rozwinęły się i upowszechniły w taki sposób, iż przekonały się do nich również inne grupy klientów. Obecnie z usług kantorów korzystają również przedsiębiorcy, którzy dokonują międzynarodowych transakcji, a także osoby prywatne, np. wyjeżdżające za granicę.

 

przedsiębiorcyPrzedsiębiorcy

Coraz więcej polskich firm prowadzi działalność na rynkach międzynarodowych. Dostęp do internetu, łatwiejsze podróżowanie oraz globalizacja sprawiają, że o wiele łatwiej można znaleźć klientów za granicą oraz utrzymywać z nimi stałe relacje. Prowadząc działalność na rynkach międzynarodowych, częsta wymiana walut jest podstawą płynnego działania przedsiębiorstwa. Mówiąc o działalności firmy w kontekście wymiany walut, najczęściej mamy do czynienia z o wiele większymi kwotami niż np. w przypadku a wakacje. Z tego powodu dla właścicieli firm oraz osób zarządzających finansami kurs wymiany waluty to priorytet, a szybkie znalezienie najniższego kursu pomaga w dynamicznym podejmowaniu decyzji i realizacji bieżących zobowiązań. Korzystając z KantorListy firmy mają ułatwiony dostęp do aktualnych zestawień z rynku walut oraz w kilka chwil mogą znaleźć kantor oferujący najlepszą cenę.

emigracja zarobkowaEmigracja zawodowa

Osoby, które pracują za granicą również zwracają dużą uwagę na aktualne kursy walut. Jeśli chcemy wymienić 100 euro, różnica 2 czy 3 groszy wydaje nam się mało istotna. Jeśli jednak chcemy wymienić kilka lub kilkanaście tysięcy, te niewielkie różnice stają się bardzo dużymi sumami. KantorLista pomaga obserwować wahania rynku walut i analizować kursy. Dzięki temu osoby wyjeżdżające do pracy poza terytorium Polski mogą szybko zareagować na zmianę, wymienić lub poczekać z dokonaniem transakcji, aż kurs będzie bardziej atrakcyjny. Zazwyczaj, aby porównać ceny walut, trzeba było przeglądać dziesiątki stron, jechać do kantoru stacjonarnego lub kontaktować się telefonicznie. KantorLista ułatwia ten proces i sprawia, że kursy walut możesz porównywać zawsze i wszędzie.

turyści i zakupy w internecieTuryści i zakupy w internecie

Zakupy na zagranicznych stronach? Transakcje z osobami z Chin, USA czy Kanady? A może egzotyczne wakacje? Obecnie nikogo to już nie dziwi. Niemal każdemu z nas zdarzyło się kupić coś na zagranicznym serwisie lub wyjechać na wakacje za granicę. W każdej z tych sytuacji, zawsze potrzebna nam była wymieniona gotówka. Jeszcze kilka lat temu jechaliśmy do kantoru, w którym pani podawała aktualny kurs i wymieniała waluty, a teraz robimy to za pomocą kilku kliknięć. Nie ważne, jaką walutę chcesz kupić i jaka kwota jest Ci potrzebna, ponieważ kantory online dokonają wymiany zarówno małej, jak i dużej kwoty. Z KantorListą zaoszczędzisz swój czas i pieniądze, które możesz spożytkować o wiele ciekawiej. Sprawdź kurs, dokonaj transakcji i ciesz się z zakupów lub zbliżającego się wyjazdu.

Konsumenci korzystający najczęściej z kantorów online

Grupą, która korzysta z wymiany walut online na największą skalę, jest klasa średnia zaznajomiona z internetem, aż tak iż do niego przeniosły sporą część swojego życia i to właśnie w sieci załatwiają wszystkie najważniejsze sprawy. Wśród klientów dominuje więc grupa 30-40 latków. Większość osób to mężczyźni. Bez wątpienia takie osoby nie boją się dokonywać transakcji online oraz wiedzą, w jaki sposób są one zabezpieczane. To daje mi poczucie bezpieczeństwa i pewność, że ich pieniądze nie trafią w niepowołane ręce.

Co buduje taką popularność?

Należy zauważyć, iż z roku na rok coraz większa grupa klientów korzysta z kantorów online. Z pewnością czynnikami, które na to wpływają, są:

  • duża oszczędność w stosunku do banków,

  • coraz szerszy dostęp do internetu,

  • większa świadomość na temat wymiany walut online,

  • uproszczone procedury dokonywania transakcji finansowych w sieci,

  • duża ilość informacji oraz reklamy e-kantorów.

Jednak na wzrost popularności e-kantorów w największym stopniu wpływa możliwość oszczędzania, ponieważ korzystając z ich usług, oszczędzamy podwójnie: czas i pieniądze, a więc to, co jest dla nas najważniejsze.

Cała transakcja odbywa się online, bez wychodzenia z domu, więc nie tracimy czasu na dojazd czy na stanie w kolejce, a dodatkowo ponosimy znacznie mniejsze koszty transakcji. W ogólnym rozrachunku, wymieniając większą kwotę, możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych przy jednej transakcji. Dlaczego więc nie wykorzystać tej możliwości?

Z pewnością, zarówno liczna kantorów internetowych, jak również ich popularność będą w najbliższym czasie bardzo dynamicznie wzrastać. Wygoda i oszczędność, którą gwarantują nam e-kantory, z pewnością zostanie doceniona przez większą liczbę klientów, którzy do tej pory mieli wiele obaw związanych z wymianą walut online.

Kantor internetowy jest jednym z ciekawszych pomysłów, które pojawiły się w finansach w XXI wieku, m.in. dlatego iż osobom wymieniającym znacząco ułatwiły życie oraz znacząco zwiększyły konkurencję. Dzięki nim możemy szybko wymieniać waluty bez wychodzenia z domu, a dodatkowo, możemy dokonywać wymiany po bardzo atrakcyjnych kursach. Jest to więc rozwiązanie, które daje nam korzyści niemożliwe do osiągnięcia, przy korzystaniu z tradycyjnych form wymiany walut.