Wymiana powyżej 15tys. Euro w kantorze online

Dowiedz się jakie dodatkowe wymogi są stawiane osobom lub firmą chcącym wymienić większą kwotę. Ściśle rzecz ujmując - w przypadku każdej transakcji powyżej 15 tys. euro klient e-kantoru musi się liczyć z dodatkowymi formalnościami.

Kantory internetowe w ostatnim czasie zdobyły tysiące nowych użytkowników, którzy rocznie dokonują transakcji na wiele milionów złotych. Z usług e-kantorów korzystają zarówno osoby prywatne, które wymianią miejsze kwoty, jak również przedsiębiorstwa, które niejednokrotnie dokonują międzynarodowych transakcji na bardzo dużą skalę. W ich przypadku bardzo istotny jest nie tylko całkowity koszt wymiany, lecz także możliwość dokonania transakcji na bardzo wysoką kwotę. Okazuje się, że maksymalna kwota w wielu przypadkach nie może przekraczać 15 tys. euro.

Obecnie kantory internetowe podlegają regulacjom prawa dewizowego, które wyraźnie mówi, że transakcje o równowartości 15 tys. EURO muszą być wykonywane za pośrednictwem rachunków bankowych. Mówiąc prościej mogą być dokonywane tylko w tych kantorach, które oferują wymianę z użyciem kont bankowych.

Jednym z kantorów, który przeprowadza transakcje wymiany pow. 15 tys. euro jest internetowykantor.pl. Jest to platforma, która realizuje transakcje przy użyciu prywatnych rachunków bankowych oraz strony internetowej. Klient, który chce zrealizować taką transakcję, musi przesłać do obsługi serwisu skan dowodu, paszportu w celu potwierdzenia danych osobowych. W przypadku firm wiarygodność potwierdzana jest na przesłanie skanu dokumentów rejestrowych firmy.

Wielu klientów, którzy chcą wymienić większą kwotę, zastanawia się nad rozbiciem jej na kilka mniejszych części, aby uniknąć dodatkowych kłopotów i dokumentacji. Warto jednak pamiętać, że zgodnie z obowiązującą Ustawą o Przeciwdziałaniu Praniu Brudnych Pieniędzy i Finansowaniu Terroryzmu takie zachowanie jest podejrzane i kwalifikuje się do weryfikacji oraz do zgłoszenia go odpowiednim organom.

Jak widać, wymiana większych kwot w kantorach internetowych, w wielu przypadkach może spowodować wiele komplikacji i problemów. Jeśli więc zależy nam na wymianie takiej kwoty i chcemy to zrobić zgodnie z prawem, warto przesłać wspomniane wcześniej dokumenty i mieć pewność, że nasze działania nie wzbudzają żadnych wątpliwości.