Wymieniaj bezpiecznie walutę online

Choć jeszcze kilka lat temu nic nie wiedzieliśmy o kantorach internetowych i baliśmy się z nich korzystać, to dziś stały się one jednym z najpopularniejszych miejsc, w którym szybko i tanio możemy wymienić waluty. Mimo wielu kampanii reklamowych oraz akcji informacyjnych, wiele osób ma różne obawy na temat bezpieczeństwa transakcji.

Renoma kantorów to nie wszystko

Liczba zadowolonych klientów, którzy regularnie korzystają z usług kantorów internetowych, z roku na rok wzrasta. Mimo to, wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie, w jaki sposób dokonuje się transakcji i jak wymienione pieniądze z powrotem do nas trafiają. Aby rozpowszechnić informację na temat praktycznych aspektów działania i bezpieczeństwa transakcji, największe kantory internetowe organizują liczne akcje promocyjne,w których „uświadamiają”swoich klientów.

Normy prawne a e-kantory

Niestety do tej pory nie powstały żadne przepisy, które w 100% regulowałyby pracę kantorów internetowych. Co do ich działalności stosuje się obecnie akty prawne przygotowane z myślą o tradycyjnych jednostkach wymiany walut. Niestety bardzo często wspomniane przepisy nie są w stanie regulować pracy kantorów, ponieważ mówią o całkowicie innych aspektach pracy, np. wyposażenie lokalu, ochronie placówki czy o standardach obowiązujące pracowników. Mimo to, kantory internetowe same zdają sobie sprawę o potrzebie zadbania o bezpieczeństwo dokonywanych transakcji. Bardzo ważna jest dla nich więc świadomość użytkowników oraz przejrzystość wszystkich przeprowadzanych procesów, ponieważ to właśnie od klientów zależy ich sukces.

Sprawdź opinie

Wybierając kantor internetowy, zawsze powinniśmy sprawdzić opinie innych użytkowników. Duża ilość klientów, tysiące zrealizowanych transakcji, a także pozytywne opinie dają nam pewność, że wszystko odbędzie się tak jak planujemy i nie mamy się czego obawiać. Niejednokrotnie w opiniach innych klientów znajdziemy również odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań. Na KantorLista możesz chociażby zaznajomić się z komentarzami dostępnymi w wizytówce danej platformy wymiany walutowej.

Szyfrowanie połączeń

Obecnie szyfrowanie połączeń podczas dokonywania transakcji w e-kantorze to standard dający użytkownikowi gwarancję, że dane osobowe oraz szczegóły przeprowadzanej transakcji nie wyciekną w niepowołane ręce i nikt ich nie wykorzysta. Jest to jedno z najbardziej popularnych i najskuteczniejszych zabezpieczeń, dzięki któremu właściwie nie musimy się martwić o bezpieczeństwo rejestracji, logowania i przesyłania informacji dotyczących transakcji pomiędzy użytkownikiem a e-kantorem. Połączenie szyfrowane SSL oznaczone jest niewielkich rozmiarów kłódką przy pasku adresu www.

Kantory internetowe póki co zdane są na siebie

Kantory internetowe doskonale zdają sobie sprawę, że swoją postawą wobec klientów oraz dodatkowymi zabezpieczeniami muszą nadrobić brak przepisów i dużą ilość luk prawnych. Warto jednak podkreślić, iż bezpieczeństwo jakie oferują nam największe na rynku e-kantory, jest obecnie na najwyższym poziomie, dzięki czemu nie musimy się obawiać korzystania z nich. Szkoda tylko, że ustawodawca tak ociąga się z wprowadzeniem odpowiednich wymagań i regulacji zabezpieczających interesy klientów, którzy przecież nonen omen powierzają spore kwoty wirtualnym firmom handlującym walutami.